Прочитај пред да отвориш тема

Go down

Прочитај пред да отвориш тема Empty Прочитај пред да отвориш тема

Пишување by Ryan Garcia on Нед Сеп 11, 2016 6:34 pm

Во овој борд може да пријавите некого кој ги прекршува доле наведени рп правила

DeathMatch (DM)
ДМ е пукање и убивање на играчи без рп причина,секое пукање и убивање на играчи на јавни места се казува со 2 часа.

Банда на банда и мафија над мафија
Пукање играчи кој се банда на банда и мафија над мафија не се казнува,во случај да се дмаат на јавни места потребно е да имаат добар рп разлог за дмање на јавно место или да бидат во поголема група и да не наштетуваат на цивили,ова пукање може да се толелира само ако има добра причина и не се работи за забава.Може да нападнете само ако има наредба од лидер.

МВР
Лица од МВР немаат право да пукаат и напаѓаат цивили или други лица,мвр потребно е да користи тазер и лисици доколку некој го нарушува редот,мвр лица имаат право да пукаат со оружје само ако претходно биднат нападнати од некого и имаат право да го употребат само над напаѓачот.

Влегување во приватни имоти и бази

Доколку некој влезе во приватен имот и база и после опомена не излезе од истото место играчот има право да го убие
Да се земат во предвид играчи кој сметаат на лидери доаѓат и молат за инвите несакаат да се откачат од нив и нон стоп ги замараат или сметаат во ролеплај,доколку после пријава админ не ги спречи ваквите играчи кој сметаат во рп и замараат и после неколку опомени несакаат да се тргнат дозволено е отстранување на вакви јадежи со дм.

PowerGaming (PG)

Глумење матрикс
Доколку некој ќе ви впери оружје а вие без страв ке почнете да бегате или не слушате наредби.
Доколку се работи за јавни места лица кој вперуваат потребно е да се во поголема група да го изведат тоа незабележливо и мирно.

Доколку се обидете на ваков чекор да вперите оружје на некого потребно е да се има добар разлог за истото,строго е забрането вперување оружје на играчи без никаков разлог и причина само поради забава затоа што ви е досадно.
Потребни докази: слика каде му вперувате оружје и слика каде почнува да бега или ве игнорира
Доколку пукате во некого и тој има оружје и пука во вас тој не е должен да се предаде.

PG МВР Matrix
Доколку полицаец со трчање почне тазер/cuff на играчи кој пукаат во него или веќе впериле оружје во него
Потребни докази: слики каде става тазер и цуфф додека пукаат или му впериле оружје

G и H без возач
Пуцање од возило преку прозор без возач
Потребни докази: слика каде пука од возилото

Останува во запалено возило
Доколку му запалат возило а тој останува во него да умре само да не го фатат.
Потребни докази: слика каде му се пали возило и каде возило експлодира а тој умира.

MetaGaming (MG)
Мешање на главен IC (T) чет и главен OOC (/b) чет се казнува 30мин.

Други IC и OOC четови кој не се толелираат
/oglas користење на OOC во оглас се казнува со 30 минути jail
/d користење на OOC во овој чет се казнува со 30 минути jail[

SPAM
Доколку некој постојано спама на некој чет имате право да го пријавте на форум.
Потребни докази: да се гледа /timestamp во различна време секунда

Drive By (DB)
Drive By е убиство од автомобил - возачко место
Потребни докази: каде ве гази и умирате

Car Jack (CJ)
Крадење на возило на нон-рп начин додека има некој на возачкото место
Потребни докази: каде ви го зима возилото и на екран Car Jack
Ryan Garcia
Ryan Garcia
Admin

Posts : 21
Join date : 2016-09-11

Преглед на профилот на членот http://lc-gaming.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот